تاثیر روغن طیور بر جیره غذایی طیور

تلفن فروش :۰۹۱۱۱۹۶۹۳۰۳ پناهی شاد

از آنجایی که گوشت تأمین کننده پروتئین با میزان مناسب و متعادل اسیدهای آمینه (خصوصاً اسیدهای آمینه ضروری)، آهن به شکل قابل دسترس، ویتامین ها و عناصر ضروری دیگر مثل روی می باشد، جایگاه مهمی در رژیم غذایی انسان دارد. گوشت همچنین بخش قابل توجهی از اسیدهای چرب ضروری رژیم غذایی انسان را تأمین می نماید.

پژوهش هایی در زمینه ترکیب اسیدهای چرب گوشت در سال های اخیر به دلیل اهمیت آن بر سلامت انسان مورد توجه خاصی قرار گرفته است. روغنها و چربیها حدود ۳۰ درصد از انرژی مصرفی روزانه غذای جوامع انسانی را تشکیل می دهند که شامل اسیدهای چرب اشباع  و اسیدهای چرب غیراشباع با یک پیوند دوگانه می باشند .

در پرورش طیور، بازده غذایی از اهمیت زیادی برخوردار است. کوشش در جهت بهبود این بازده به منزله کاهش هزینه های تولیدی است؛ از مهمترین عوامل تغذیه ای که بر تولید و بازده غذایی طیور تأثیر به سزایی دارد، انرژی جیره است.
روغن مخصوص طیور بعنوان یک ماده غذایی با انرژی زیاد می تواند در این زمینه نقش مهمی داشته باشد. روغن طیور میزان استفاده از انرژی جیره را برای طیور بیش از آنچه انتظار می رود افزایش می دهند این اثر بنام اثر افزایشی انرژی زایی چربیها شناخته شده است.
این خصوصیت تحت تأثیر چند عامل نظیر زیاد شدن زمان عبور غذا از دستگاه گوارش و بهبود میزان هضم و جذب سایر مواد مغذی، کمتر بودن اتلاف حرارتی جیره حاوی چربی و در نتیجه استفاده بهتر از انرژی جیره و نیز افزایش جذب اسیدهای چرب بعلت مناسب شدن نسبت اسیدهای چرب غیراشباع به اشباع حاصل می شود.

روغن ویژه طیور علاوه بر داشتن مقدار زیادی انرژی، موجب کاهش گرد و غبار ناشی از خوراک های آردی شده و افزایش مصرف آن را موجب می شوند.

با این وجود مزیت های افزودن روغن طیور تنها زمانی مؤثر می باشد که سایر مواد مغذی جیره نسبت به سطح انرژی متوازن شوند. چربیها همچنین منبع اسیدهای چرب ضروری برای طیور می باشند.

مصرف چربی های غیر اشباع احتمال تولید لاشه های نرم را افزایش می دهد زیرا این چربیها در بیشتر مواقع بدون تغییر جذب می شوند.

برای تامین روغن مرغداری جهت مصارف برای طیور با مشاوران ما مشورت کنید.

https://telegram.me/pstg20    برای مشاهده لیست قیمت روز محصولات به کانال ما بپیوندید.

هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال یک دیدگاه